در این مقاله قصد داریم به سوال شما یعنی دکمه ریست ماشین لباسشویی چیست و چگونه کار می کند ؟ را پاسخ دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید .

 

بیشتر این دستگاه های جدید دارای قابلیت ریست شدن دارند که به شما این امکان را می دهد تا زمانی که مشکلی پیش امد و نتوانستید متوجه بشوید که باید چکار کنید ماشین را ریست می کند . دلایلی که باعث چنین مشکلاتی می شود ولتاژ نامناسب ، بار لباس بیش از حد یا قطع و وصل شدن برق هستند . برخی از ماشین لباسشویی 7 کیلویی دکمه ریست دارند که با فشار دادن آن موتور این دستگاه ریست می شود . در مدل بدون دکمه ، بیرون کشیدن سیم برق و دوباره وصل کردن آن چنین کاری را انجام می دهد . برخی از این دستگاه ها برنامه ریزی شده ممکن است قابلیت ریست شدن را داشته باشد که البته لزوما یک دکمه نیست . قبل از اینکه به دکمه های ماشین لباسشویی 8 کیلویی ، کابل برق یا قطع کننده جریان برق دست بزنید  دست های خود را خشک کنید . همه ی خرابی این دستگاه با دکمه ریست درت نمی شود و گاهی نیاز است به تعمیرات این دستگاه بپردازید .

اگر خرابی دستگاه شما این است که حین شستشو متوقف شده یا شروع به کار نمی کند بررسی کنید که ابتدا به برق وصل باشد . می توانید برای تست خروجی برق یک چراغ شب خواب را به آن وسصل کنید تا ببینید که برق دارد یا خیر . درب ماشین لباسشویی 9 کیلویی را باز و بسته کنید . اگر توقف این دستگاه ها در حین شستشو بود کمی لباس ها را جابجا کنید تا متوازنی قرار بگیرد .

امید واریم توانسته باشیم به سوال شما یعنی دکمه ریست ماشین لباسشویی چیست و چگونه کار می کند ؟ پاسخ دهیم .