نخستین فردی که ماشین لباسشویی را طراحی و تولید کرد، توانست کمک بسیار بزرگی را به بشر نماید. به طوری که امروزه یکی ازکاربردی ترین لوازم خانگی محسوب می شود واین اختراع به گونه ای همه گیر شده است که توانسته تمام منازل را فراگیرد. و وسیله است که کمک بسیار بزرگی در جهت هر چه بهتر و سریع تر شستن لباس ها کند. این دستگاه ها به صورت خودکار هستند و با فرایندهای الکترونیکی کار می کنند و با چرخاندن لباس ها درون یک غلطک پر آب این کار را انجام می دهند. همچنین برای جلوگیری از تعمیر لباسشویی باید از آنها به خوبی مراقبت و استفاده شود.
رایج ترین انواع ماشین لباسشویی عبارتند از:
ماشین لباسشویی سطلی:این ماشین ها تنها دارای یک مخزن برای شستشو هستند. اجزای تشکیل دهنده این ماشین ها عبارتند از بدنه: که اغلب از جنس فلز با روکش های مخصوص است که از دستگاه در برابر اکسید شدن محافظت می کند. تایمر:کلید اتوماتیک که در زمان معینی برق اصلی مدار را قطع می کند. تایمرهای مصرفی این نوع دستگاه ها مکانیکی هستند. هنگام چرخاندن ولوم در شروع کار، فنر مخصوص جمع شده تا به تدریج باز شود. مدت زمان که طول می کشد تا فنر جمع شده باز شود، زمان انجام کار تایمر است. موتور شستشو: موتورها تشکیل دهنده آن از نوع آسنکرون تک فاز با سیم پیچی کمکی و خازن روغنی است. البته باید بدانید که اغلب موتورهای به کاررفته در ماشین لباسشویی های سطلی ساه، به گونه ای طراحی و تولید شده است که قسمت راه انداز موتور، در تمام مدت زمان کار، در مدار می ماند. کاسه نمد:این قطعه معمولا از جنس پلاستیک است. وظیفه اصلی آن، آب بندی کردن بین محفظه سطلی و موتور است. کاسه نمدی در قسمت نگهدارنده موتور نصب می شود. در نظر داشته باشید که هرچند وقت یکبار باید آن را تعویض نمایید. و این عمل بتگی به عملکرد ماشین بین 6تا 1سال است. و با انجام این کار، از ریزش آب و سوختن موتور جلوگیری می نمایید. پروانه شستشو:
 با چرخش موتور، پروانه نیز به حرکت در می آید که سبب می شود لباس ها و آب درون مخزن جابه جا شوند و به حرکت دراید. جنس پروانه ها معمولا از کائوچو می باشد که برروی محور اصلی قرار دارند.
کلید لامپ دار المنت: دارای سه کنتاکتور است. که دو کنتاکتور که به فازهای ورودی و خروجی مربوط است. و کنتاکتور سوم به نول لامپ داخل کلید مربوط می شود.
 اجزای ظاهری ماشین لباسشویی: شیلنگ ورودی، درب، سیم رابط، شیلنگ تخلیه، محفظه شستشو و... است.
ماشین لباسشویی دوقلو(نیمه اتوماتیک):از دو مخزن تشکیل شده است که یکی از آنها وظیفه شستشو و دیگری وظیفه خشک کردن لباس ها را بر عهده دارد. از قابلیت های دستگاه می توان به دارای دو موتور خشک کن و شستشو، پمپ تخلیه، سلکتور وضعیت آب، قابلیت بخارشویی، قابلیت قفل کودک، توان مصرف موتور خشک کن وو میزان سرعت چرخش موتور خشک کن اشاره کرد.
اجزای تشکیل دهنده این ماشین ها عبارتند از: تایمر شستشو وو خشک کن، فیوز محافظ، خازن، موتور شستشو لباسشویی، کلید انتخاب کننده و...
ماشین لباسشویی اتوماتیک یا خودکار:
 افراد می توانند پس از قرار دادن لباس ها درون مخزن، آن را روشن نمایند. در ابتدا باید به مقدار لازم آبگیری صورت گیرد و پش از آن پودر مخصوص شستشو را درون محفظه مخصوص ریخته تا بدین وسیله با به حرکت درامدن موتور، لباس ها شسته شوند. و در این هنگام، المنت گرم کننده به کار می افتد و آب گرم می شود. و انجام این کار موجب از بین رفتن لکه های می شود.
همچنین برای تعمیرات لوازم خانگی سه فاکتور مهم و اساسی وجود دارد:
 - استفاده از قطعات اصل و اروجینال: افراد متخصص موظف هستند که در هنگام تعمیر لوازم، از قطعات اصل استفاده نمایند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند.
 -برخورداری از تجربه ومهارت: یکی از مهم ترین معقوله هایی در این باره وجود دارد، به کارگیری از تجربه و مهارت های تخصصی در این زمینه است که باید به آن توجه ویژه ای شود.
 - مهارت در تشخیص مشکلات و عیب یابی: تعمیرکاران با تجربه و حرفه ای در این زمینه باید قادر باشند به درستی عیب و مشکلات دستگاه ها را تشخیص دهندو در کوتاه ترین زمان در صدد رفع آنها برایند. به طور کلی این افراد وظیفه دارند که از بهترین و با کیفیت ترین  قطعات در هنگام نصب و تعمیر لوازم خانگی استفاده نمایند و آنها را در بهترین زمان ممکن تحویل دهند.
افراد می توانند با کسب مهارت های تخصصی در این حوزه، درآمد نسبتا خوبی در آینده داشته باشند. و به یک تعمیرکار ماهر تبدیل شوند.

 

 

با پیشرفت تکنولوژی انسان ها توانسته اند تغییرات بسیار گسترده ای را در دستگاه ها به وجود آورند. میزان پیشرفته شدن ماشین ظرفشویی ها در سال 1970 با صنعتی شدن کشور و سرکار رفتن بانوان بیش از پیش رشد یافت.
اجزای تشکیل دهنده این دستگاه ها عبارتند از: مخزن: محفظه هایی از جنس پلاستیک یا استیل است که به صورت فولاد ضدرنگ در دستگاه استفاده شده است. قفسه:محیط داخلی این دستگاه ها به صورت قفسه ای است که در ابعدا و اندازه های مختلف وجود دارد و افراد با توجه به نیاز خود آن را تهیه می نمایند.
دستگاه های ظرفشویی به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه به شمار می رود. این دستگاه ها تاریخچه ای تقریبا طولانی دارند

این دستگاه ها به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه به شمار می رود. این دستگاه ها تاریخچه ای تقریبا طولانی دارند و امروزه با پیشرفت تکنولوژی انسان ها توانسته اند تغییرات بسیار گسترده ای را در دستگاه ها به وجود آورند. میزان پیشرفته شدن ماشین ظرفشویی ها در سال 1970 با صنعتی شدن کشور و سرکار رفتن بانوان بیش از پیش رشد یافت.
تعمیر ظرفشویی بسیار هزینه آور است بنابراین باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. 

تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.